توسعه حمل و نقل در ایران: نگاهی به برنامه هفتم توسعه

ترانزیت و حمل و نقل: گام‌های جدید در برنامه هفتم توسعه ایران

در جلسه امروز کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه، تصمیمات مهمی در زمینه حمل و نقل اتخاذ شد. این تصمیمات جهت توسعه حمل و نقل ریلی، هوایی، و دریایی بهبودهای چشمگیری را در این حوزه ایجاد خواهند کرد.

ترانزیت زمینی: افزایش حمل و نقل تا پایان سال اول

یکی از اصلی‌ترین تصمیمات کمیسیون در زمینه ترانزیت زمینی، افزایش میزان حمل و نقل زمینی به 16 میلیون تن در سال تا پایان سال اول برنامه هفتم توسعه است. از سال دوم به بعد نیز هر سال 6 میلیون تن به ظرفیت موجود اضافه خواهد شد.

توسعه زیرساخت‌های ریلی: قدرت به خطوط ریلی کشور

یکی دیگر از تصمیمات مهم کمیسیون، تقویت کل خطوط ریلی کشور تا پایان برنامه است. این تدابیر به منظور افزایش کیلومتراژ خطوط ریلی و ایجاد امکانات بهتر برای مسافران و کالاها انجام خواهد شد.

حمل و نقل هوایی: باز کردن بازار به شرکت‌های خارجی

در حوزه حمل و نقل هوایی، کمیسیون تصمیم به اجازه دادن به شرکت‌های خارجی برای انجام تا 50 درصد از کل تقاضا در مسیرهای مختلف گرفت. البته تاکید شده است که مجموع حضور این شرکت‌ها در بازار حمل و نقل هوایی کشور بیش از 30 درصد نشود.

محیط زیست: حفاظت و توسعه همزمان

در راستای حفاظت از محیط زیست، کمیسیون تصمیم به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای فعالیت‌های مختلف از جمله شیلات گرفت. همچنین، نظارت بر دفع پسماندها و آلاینده‌های صنعتی و شهری به محیط‌های آبی، رودخانه‌ها و دریاها تحت نظر سازمان محیط زیست واگذار خواهد شد.

این تصمیمات نشان‌دهنده تعهدات جدی دولت در راستای توسعه حمل و نقل پایدار و محافظت از محیط زیست است. این گام‌ها باعث خواهند شد تا حمل و نقل در ایران به یک سطح جدید از کارایی و کیفیت برسد و کشور در مسیر پیشرفت مستمر قرار گیرد.

با احترام ، حمل و نقل بین المللی آریا کارگو

خدمات آریا کارگو : ارسال بار به خارج ، ارسال بار به اروپا ، حمل هوایی بین المللی

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا