پروازهای عربستان به کانادا: ارتباطات پس از 5 سال

بازگشت هواپیمایی ملی عربستان به آسمان کانادا

تین نیوز – جده: هواپیمایی ملی عربستان، معروف به سعودیا، پس از پنج سال وقفه به دلیل اختلافات سیاسی، از جمعه 2 دسامبر دوباره پروازهای خود را بین جده و تورنتو آغاز می‌کند. این تصمیم، به دنبال توافقی که در ماه مه 2023 بین دو کشور به امضا رسیده است، اتخاذ شده است.

بازگشت به کانادا: پروازهای هفتگی بین جده و تورنتو

به گزارش تین نیوز از منابع مطلع، شرکت هواپیمایی عربستان (سعودیا) اعلام کرده است که از اول دسامبر سال جاری، هفتگی سه پرواز بین جده و تورنتو انجام خواهد داد. این اقدام نشان از اولین پروازهای مستقیم بین دو کشور از سال 2018 خواهد بود.

پس زمینه توقف پروازها و بازگشت به دیپلماسی

در سال 2018، عربستان به دلیل محکومیت کانادا از وضعیت حقوق بشر در عربستان، پروازهای خود به این کشور را متوقف کرده بود. این محدودیت‌ها همراه با اخراج سفیران دو کشور از سفارتخانه‌های یکدیگر به دنبال داشت. اما در ماه مه 2023، دو کشور به توافقی رسیدند که به عربستان امکان اجازه مجدد ورود به بازار کانادایی را فراهم کرد.

عربستان و کانادا: پیامدهای سیاسی بر روابط اقتصادی

قطع روابط دیپلماتیک میان کانادا و عربستان در اوایل سال 2018، به علت قتل جمال خاشقچی، خبرنگار عربستانی در استانبول، به دلیل محکومیت کانادا از استفاده عربستان از تسلیحات از طرف دولت کانادا انجام شد. این اقدامات تا حدی موجب کاهش میزان تجارت و روابط اقتصادی بین دو کشور شد. اما با این توافق جدید، امیدواریم که رونق تجاری و اقتصادی دو کشور بازگردد و این بازگشت پروازها ابتدایی باشد برای ارتقای روابط بین المللی میان کانادا و عربستان.

با احترام ، حمل و نقل بین المللی آریا کارگو

خدمات حمل و نقل آریا برای کانادا به صورت زیر می باشد :

حمل هوایی به کانادا

فریت بار مسافری کانادا

ارسال بار به کانادا

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا