افزایش دوبرابری ناوگان هوایی تا پایان دولت

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است که ناوگان هوایی کشور به دو برابر موجودی ابتدای دولت افزایش خواهد یافت. این اقدام جهت توسعه صنعت هواپیمایی کشور و بهبود خدمات فرودگاهی صورت می‌گیرد.

چالش‌ها و راهکارهای توسعه ناوگان

مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی، در جواب به سوالات خبرنگاران، اظهار داشته است که واردات و خرید هواپیما توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد. این امر به دلیل تحریم‌ها ممکن است در اعلام اخبار خریدها مشکلاتی ایجاد کند، اما اقدامات موثری برای این موضوع در دست انجام است.

وی افزود: با توجه به تحریم‌ها، صنعت هوانوردی کشور چالش‌هایی را پشت سر گذاشته است اما با تاب‌آوری مناسب، بخش زیادی از تعمیرات حالا در داخل کشور انجام می‌شود.

پروژه‌های توسعه در حوزه هواپیمایی

طرح توسعه فاز دوم فرودگاه امام خمینی نیز جزء پروژه‌هایی است که همراه با توسعه ناوگان هوایی کشور پیگیری می‌شود. بذرپاش با اشاره به اهمیت این پروژه‌ها، اظهار کرد: “تحت توسعه فرودگاهی، مشکلات تعمیرات و ورود هواپیماها به کشور رفع می‌شود و با این بستر فراهم شده، می‌توان به آزادی‌های ترانزیتی برای ایرلاین‌های خارجی نیز اقدام کرد.”

رونق پروازها و خدمات فرودگاهی

با توسعه ناوگان، تعداد پروازهای فرودگاه امام خمینی به ۳۰۰ پرواز در برخی از روزها افزایش پیدا کرده است. این تحولات همراه با زیرساخت‌های فرودگاهی بهبود یافته، نشان از رونق و توسعه قابل توجه در حوزه هواپیمایی کشور دارد.

تحریم‌ها و توسعه صنعت هوانوردی

با وجود تحریم‌ها، بذرپاش اظهار کرده است که تعداد هواپیماها تا دو برابر افزایش خواهد یافت. این نشان از اراده کشور برای مواجهه با چالش‌ها و حفظ پویایی صنعت هواپیمایی است.

با احترام ، حمل و نقل هوایی آریا کارگو

خدمات آریا کارگو : حمل هوایی بین المللی ، فریت بار مسافری ، کارگو بین المللی

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا