از سر گیری پروازها پس از ۱۰ ماه در فرودگاه سبزوار

در تاریخ ۲۴ آبان ماه، پروازهای فرودگاه شهدای سبزوار پس از ۱۰ ماه توقف، دوباره آغاز شد. این اقدام باعث بازگشت رونق به این فرودگاه شده و گامی مهم در جهت ارتقاء خدمات هوایی در منطقه است.

پرواز فوق العاده شرکت “آتا” از تهران به سبزوار

در اولین گام از سرگیری پروازها، یک پرواز فوق العاده توسط شرکت هواپیمایی “آتا” با ۱۵۰ مسافر از تهران به فرودگاه سبزوار وارد شد. این پرواز با ۴۶ مسافر از سبزوار به مسیر بازگشت خود ادامه داد.

تلاش‌های افزایش فراوان برای تداوم پروازها

حسین شادمان، رییس فرودگاه شهدای سبزوار، اظهار کرد که تلاش‌های لازم برای تداوم و افزایش پروازها صورت گرفته است. در مرحله نخست، در طول هفته حداقل یک پرواز در مسیر تهران – سبزوار و برعکس برگزار خواهد شد.

پروازهای جدید به مقصدهای بین‌المللی

شادمان اعلام کرد: در حال حاضر، پروازهایی از سبزوار به مقصد نجف اشرف و برعکس، انجام شده و برخی پروازهای فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد نیز به دلیل شرایط نامساعد جوی در فرودگاه سبزوار برگزار شده‌اند.

دلایل توقف پروازها در گذشته

مدیر فرودگاه شهدای سبزوار در خصوص علت توقف پروازها اعلام کرد که یکی از دلایل این توقف ناشی از نبود دستگاه “ایر استارتر” در فرودگاه بود. اخیراً این دستگاه با اعتباری حدود ۲۵ میلیارد ریال خریداری و نصب شده است.

تجهیزات زمینی و تضمین ادامه پروازها

با توجه به اینکه تجهیزات زمینی نظیر ایر استارتر از وظایف شرکت‌های هندلینگ پروازها است، انتظار می‌رود با تضمین تجهیزات مزبور، شرکت‌های هواپیمایی دیگر بهانه‌ای برای توقف پروازها به مقصد سبزوار نداشته باشند.

تاریخچه فرودگاه شهدای سبزوار

فرودگاه شهدای سبزوار، دومین فرودگاه فعال استان خراسان رضوی است. با گستره ۳۲۸ هکتاری در فاصله هشت کیلومتری جنوب غربی سبزوار واقع شده است. این فرودگاه از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را به صورت عملیاتی آغاز کرده و به عنوان پشتیبان فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد عمل می‌کند.

در ختیار داریم که با وجود مهیا بودن زیرساخت‌های مناسب و سابقه فعالیت ۱۸ ساله، پروازهای فرودگاه شهدای سبزوار در گذشته متوقف شده بود. این اقدامات نه تنها به بهبود خدمات هوایی منطقه کمک کرده، بلکه افتخار برگشت رونق به این مرکز حیاتی را نیز دارند.

با احترام ، حمل و نقل بین المللی آریا کارگو

خدمات آریا کارگو : فریت بار مسافری ، کارگو ، حمل هوایی بین المللی

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا