اختلال در سیستم کنترل ترافیک هوایی انگلیس: نگرانی‌ها و تأثیرات

اختلالات در سیستم کنترل ترافیک هوایی انگلیس

در یک حادثه نادر، سیستم کنترل ترافیک هوایی در انگلیس با مشکلات فنی مواجه شده و این امر منجر به لغو و تأخیر فراوان پروازهای ورودی و خروجی از فرودگاه‌های انگلیس شد. علاوه بر پرواز های مسافری ، پرواز های تجاری و حمل و نقل کالا که ارسال بار به انگلیس را انجام میدادند نیز دچار اختلال شده اند.

تعطیلات تابستانی در خطر

اختلالات گسترده در سیستم خدمات ملی کنترل ترافیک هوایی انگلیس باعث شدند هزاران مسافر در یکی از شلوغ‌ترین تعطیلات آخر هفته تابستانی به مشکل برخوردار شوند.

NATS و نقش آن در کنترل ترافیک هوایی

NATS، یا خدمات ملی کنترل ترافیک هوایی انگلیس، به عنوان یک شرکت نیمه‌خصوصی، مسئولیت مدیریت سفرهای هوایی انگلیس را بر عهده دارد. این شرکت در سه منطقه اسکاتلند مراکز فرماندهی دارد و از طریق رادارها فضای هوایی را نظارت می‌کند تا از برخورد هواپیماها با یکدیگر جلوگیری کند.

حمل هوایی به انگلیس نیز متاثر از این اختلالات هستند

علت اختلال فنی

قطعی که در سیستم کنترل ترافیک هوایی انگلیس رخ داد، به دلیل نقص فنی در فناوری برنامه‌ریزی پرواز خودکار NATS اتفاق افتاد. این قطعی چندین ساعت به طول انجامید.

بحرانی‌ترین نکته: تهدید حملات سایبری

اگرچه وزیر حمل و نقل انگلیس احتمال هک کردن را رد کرده است، این حادثه نشان می‌دهد که تهدید حملات سایبری به زیرساخت‌های مهم ملی، از جمله کنترل ترافیک هوایی، بسیار جدی است.

تأثیرات حملات سایبری

گزارش‌ها نشان می‌دهد که حملات سایبری می‌توانند منجر به تعطیلی انبوه هواپیماها، تاخیرها و خسارات زیادی برای خطوط هوایی شوند. حملات سایبری سبب تاخیر و اختلال در خدمات فریت بار مسافری انگلیس نیز شده اند.

آمادگی در برابر حملات سایبری

خدمات ملی کنترل ترافیک هوایی انگلیس ادعا می‌کند که با سرویس‌های امنیتی انگلیس همکاری نزدیکی دارد تا از تهدید حملات سایبری محافظت کند. این شرکت لایه‌های زیادی از تدابیر امنیتی دارد.

نکته آخر

حملات سایبری به سیستم‌های حیاتی ملی، مانند کنترل ترافیک هوایی، تأثیرات جدی ویرانگری دارند و تاخیرها و هزینه‌های زیادی را به دنبال دارند. به علاوه، کنترل کننده‌های پرواز ممکن است مجبور شوند داده‌های پرواز را به صورت دستی وارد کنند که به کاهش سرعت عملیات منجر می‌شود.

در نهایت، این حادثه نشان می‌دهد که برای محافظت از زیرساخت‌های مهم ملی در برابر حملات سایبری، اهمیت آمادگی و تدابیر امنیتی بسیار بالاست.

با تشکر ، آریا کارگو

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا