افتتاح فرودگاه سقز: نقطه عطفی در توسعه نقلیه و گردشگری در استان کردستان

افتتاحیه با حضور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی

در یک خبر هیجان‌انگیز برای استان کردستان، فرودگاه سقز به زودی با حضور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی افتتاح خواهد شد. این افتتاحیه نشان از توسعه نقلیه و گردشگری در این منطقه می‌دهد.

پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به فرودگاه سقز

در این رویداد مهم، پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از تهران به مقصد فرودگاه سقز در تاریخ ۱۲ آبان ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. این پرواز از ناوگان ATR استفاده می‌کند و به عنوان اولین پروازهای این فرودگاه تاریخ می‌سازد.

ویژگی‌های فرودگاه سقز

فرودگاه سقز با مساحت ۱۸۰ هکتار و ترمینالی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع، یکی از بزرگترین پروژه‌های توسعه نقلیه و گردشگری در استان کردستان محسوب می‌شود. این فرودگاه دارای باندی به طول ۲۶۰۰ متر، تاکسی وی به طول ۴۵۰ متر، پارکینگ با مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع، نورپردازی معابر، برج مراقبت، دستگاه‌های کمک بازرسی و ساختمان پلیس است.

انگیزه برای گردشگران و سرمایه‌گذاران

افتتاح فرودگاه سقز نه تنها برای مسافران محلی این منطقه انگیزه‌ای برای سفرهای جذاب فراهم کرده، بلکه برای سرمایه‌گذاران نیز فرصتی برای سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری و هتلداری به ارمغان می‌آورد.

آینده روشن برای گردشگری و اقتصاد منطقه

با آغاز فعالیت فرودگاه سقز، انتظار می‌رود تا اقتصاد منطقه از رونق گردشگری و صنعت هتلداری بهره‌مند شود. این افتتاحیه نشان از توسعه بیشتر امکانات نقلیه و گردشگری در این منطقه و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای جوانان محلی است.

**نهایتاً، افتتاح فرودگاه سقز نمادی از پیشرفت و توسعه در راستای ارتقاء نقلیه و گردشگری در استان کردستان است. این امکانات جدید فرصتی بی‌نظیر برای گردشگران و سرمایه‌گذاران به ارمغان می‌آورد و امیدواریم که این گام مهم به رونق اقتصادی و توسعه اجتماعی در این منطقه کمک کند.

با احترام ، حمل و نقل بین المللی آریا کارگو

خدمات آریا کارگو : فریت بار آلمان ، فریت بار فرانسه ، فریت بار انگلیس

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا