بهبود ناوگان هوایی عراق با پیوستن هواپیمای ایرباس جدید

معرفی هواپیمای جدید

وزارت حمل و نقل عراق با افتخار اعلام کرد که یک هواپیمای ایرباس جدید به ناوگان مسافربری عراق پیوسته است. این تصمیم به منظور بهبود ناوگان هوایی کشور و افزایش کیفیت خدمات انجام شده است.

جزئیات فنی

هواپیمای جدید از نوع A220-300 می‌باشد که به عنوان یک هواپیمای پیشرفته و با کارایی بالا شناخته می‌شود. این هواپیما جهت پروازهای خطوط هوایی عراق از فرودگاه اسلو به فرودگاه بین المللی بغداد پرواز خواهد کرد.

از این هواپیما برای ارسال بار به عراق نیز استفاده می شود.

تیم کاری ملی

ویژگی دیگر این پروژه، استفاده از کادر عراقی در پروازهای این هواپیما می‌باشد. این اقدام به منظور تعمیق ارتباطات ملی و ایجاد فرصت‌های شغلی در کشور انجام شده است.

توسعه ناوگان هوایی

این اعلان بعد از دریافت دو هواپیمای بویینگ جدید توسط عراق انجام شده است. این تحولات نشان از تلاش‌های جدی وزارت حمل و نقل عراق برای بهبود و توسعه ناوگان هوایی خود دارد. توسعه ناوگان هوایی سبب بهبود خدمات حمل بار هوایی به عراق و فریت بار مسافری عراق نیز خواهد شد.

تعهدات آینده

میثم الصافی، مدیر بخش رسانه و ارتباطات وزارت حمل و نقل عراق، اعلام کرده است که این کشور با شرکت‌های بویینگ و ایرباس قراردادهای مهمی برای خرید هواپیماهای پیشرفته منعقد کرده است. طبق این تعهدات، عراق تا پایان سال 2027 به تدریج 31 هواپیمای پیشرفته دیگر دریافت خواهد کرد که به طور قابل توجهی ناوگان هوایی عراق را تقویت خواهد کرد.

پیگیری ممنوعیت‌های پرواز

وزارت حمل و نقل عراق در جهت حل مسائل مرتبط با ممنوعیت‌های پرواز نیز تلاش می‌کند. این وزارتخانه اقدام به مذاکرات با اروپایی‌ها جهت برداشتن محدودیت‌ها و تشکیل کمیته‌ای مناسب در این زمینه نموده است. این تلاش‌ها به منظور ایجاد امکانات بهتر و افزایش تردد هوایی به ویژه در مسیرهای بین‌المللی انجام می‌شود.

با تشکر ، آریا کارگو

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا