کلانشهری با چهار فرودگاه در شرق اروپا: آشنایی با فرودگاه‌های برتر مسکو

فرودگاه‌ها یکی از ارکان اساسی حمل و نقل در کلانشهرها هستند و برای شهرهای بزرگ، این امکان وجود دارد که بیش از یک فرودگاه مسافربری داشته باشند. اما در شرق اروپا، یک شهر واقع در کشور روسیه وجود دارد که با داشتن چهار فرودگاه مسافربری و چندین فرودگاه نظامی، از نظر تعداد فرودگاه‌ها رکورددار قاره اروپا است. در این مقاله، با چهار فرودگاه برجسته در مسکو آشنا خواهیم شد.

فرودگاه بین المللی الکساندر پوشکین (شرمتیوو) – Sheremetyevo Alexander S. Pushkin International Airport

این فرودگاه به عنوان هاب اصلی هوانوردی کشور روسیه شناخته می‌شود و در فاصله 25 کیلومتری شمال غربی از مرکز مسکو قرار دارد. با سه باند فرود اصلی و سه تاکسی وی، فرودگاه بین المللی الکساندر پوشکین میزبان پروازهای شرکت هواپیمایی آئروفلوت روسیه است. این فرودگاه از شرمتیوو به نام فرودگاه بین المللی الکساندر پوشکین تغییر نام داده است.

فرودگاه بین المللی دوموده دوو – Domodedovo Airport

این فرودگاه در فاصله 40 کیلومتری جنوب شرق مرکز شهر مسکو واقع شده است و به عنوان یکی از نخستین هاب‌های هوایی مسکو محسوب می‌شود. شرکت‌های هواپیمایی برجسته‌ای مانند امارات و اتحاد پروازهای مستقیم به این فرودگاه انجام می‌دهند.

فرودگاه بین المللی ونوکووا – Vnukovo International Airport

این فرودگاه در فاصله 28 کیلومتری غرب پایتخت روسیه واقع شده و دارای دو باند فرود مورب و یک ترمینال مسافری بزرگ با ظرفیت 20 میلیون مسافر است. فرودگاه ونوکووا میزبان پروازهای منطقه‌ای به مقاصدی همچون تهران، ایروان، باکو، استانبول و آستانه می‌باشد.

فرودگاه بین المللی رامنسکویه – Zhukovsky International Airport

این فرودگاه در فاصله 40 کیلومتری جنوب شرقی از مرکز شهر مسکو قرار دارد. فرودگاه بین المللی رامنسکویه دارای یک باند فرود مخصوص هواپیمای مسافری است و به طور عمده برای پروازهای خصوصی و حملات هوایی استفاده می‌شود.

در نهایت، مسکو با داشتن چهار فرودگاه بزرگ در مختصرترین فاصله‌ها، عملاً رکورددار در میان کلانشهرهای دنیا محسوب می‌شود. این فرودگاه‌ها نه تنها برای مسکو بلکه برای کل کشور روسیه اهمیت دارند و ورود و خروج مسافران به و از این شهر را تسهیل می‌دهند.

با احترام ، حمل و نقل بین المللی آریا کارگو

خدمات آریا کارگو : ارسال بار به مسکو ، ارسال بار به روسیه ، فریت بار مسافری روسیه

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا