بیانیه جدید درباره سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی: ادعاها و پیشنهادات

گروه واکنش و هماهنگی بین المللی: ایران باید جبران کامل کند

در یک توسط کانادا، سوئد، اوکراین و انگلیس صادر شده بیانیه، این چهار کشور به نام “گروه واکنش و هماهنگی بین المللی برای قربانیان پرواز PS۷۵۲” ادعا کردند که ایران باید فراتر از پرداخت غرامت مالی بروید و جبران کامل آسیب‌های ناشی از سانحه را انجام دهد. آنها با تأکید بر این نکته مدعی شدند که غرامت کامل به این معناست که ایران باید مسئولیت خود را در نقض قوانین بین‌المللی و تعهداتش به‌صورت کامل انجام دهد.

ایران و مسئولیت در سقوط هواپیما

پرواز شماره PS۷۵۲ در تاریخ ۱۸ دی ماه سال ۱۳۹۸، هنگامی که به مقصد اوکراین در حوالی تهران بود، سقوط کرد و همه ۱۷۶ سرنشین خود را از دست داد. ایران اعلام کرد که این حادثه ناشی از شلیک اشتباه موشک است و مسافران این هواپیما شهروندان ایران، کانادا، اوکراین، سوئد، افغانستان، انگلیس و آلمان بودند.

رسیدگی به پرونده

پس از وقوع این حادثه، سازمان قضائی نیروهای مسلح ایران رسیدگی قضائی همه‌جانبه به این پرونده را شروع کرد. این رسیدگی یکی از پیچیده‌ترین و حساس‌ترین فرآیندهای قضایی در کشور بوده است. دادسرای نظامی با برگزاری ۲۰ جلسه دادگاه و بررسی‌های دقیق، در نهایت پرونده را به پایان رساند و رای صادر کرد.

نتیجه‌گیری

با وجود ادعاهای این گروه بین‌المللی، ایران به تعهدات خود پایبند بوده و تمام تلاش خود را برای رسیدگی به این پرونده انجام داده است. همچنین، ایران همواره تاکید کرده که دشمنان باید از مسائل مانند سانحه هواپیمای اوکراین به عنوان ابزاری برای کارهای سیاسی خود دست نزنند و بجای آن، باید به حل مشکلات داخلی کشورها توجه کنند.

با احترام ، حمل و نقل بین المللی آریا کارگو

خدمات آریا کارگو : فریت بار مسافری کانادا ، فریت بار مسافری استرالیا ، فریت بار مسافری انگلیس

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا