ممنوعیت پرواز هواپیماهای خارجی در خطوط داخلی: تصمیمات جدید رئیس مجلس

محدودیت زمانی برای حضور هواپیماهای خارجی در داخل کشور

رئیس مجلس شورای اسلامی، محمدباقر قالیباف، اعلام کرد که هیچ هواپیمای خارجی در داخل کشور نمی‌تواند بیش از ۶۰ ساعت حضور داشته باشد. این تصمیم به معنای ممنوعیت پرواز هواپیماهای خارجی در خطوط داخلی است.

توضیحات رئیس مجلس

قالیباف در جلسه علنی مجلس، در جریان بررسی مواد ارجاعی، بند الحاقی ۲ ماده ۴۱ لایحه برنامه هفتم را مورد بررسی قرار داد. او اظهار کرد که این بند، با توجه به قوانین تحریم، قابل طرح نیست و هواپیماهای خارجی نمی‌توانند در داخل کشور بیش از ۶۰ ساعت باقی بمانند.

رد بند الحاقی

رئیس مجلس اجازه طرح این بند را نداده و اظهار کرده است: “این بند به دلیل محدودیت‌های تحریم، اجازه اجرایی ندارد. همچنین، هیچ هواپیمای خارجی نمی‌تواند در خطوط داخلی پرواز کند زیرا این اقدام غیرممکن است. همه شرکت‌های هواپیمایی خارجی به دلیل تحریم به کشور نمی‌آیند.”

بررسی تفصیلی بند الحاقی

به گزارش تین نیوز از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز، بند الحاقی ۲ ماده ۴۱ لایحه برنامه هفتم را مورد بررسی قرار دادند. این بند به دولت اجازه می‌دهد با همکاری شرکت‌های هواپیمایی داخلی و با نظارت سازمان هواپیمایی کشوری، تا حداکثر ۵۰ درصد از مازاد تقاضای حمل ونقل هوایی کشور را تأمین کند.

منابع حاصل از عوارض

این بند درآمد حاصل از عوارض را به حساب صندوق توسعه حمل ونقل اختصاص می‌دهد، که به توسعه و نوسازی ناوگان هوایی داخلی اختصاص می‌یابد. نحوه تأمین ایمنی پرواز و نرخ عوارض توسط سازمان هواپیمایی به تصویب شورای عالی هواپیمایی خواهد رسید.

با احترام ، حمل و نقل بین المللی آریا کارگو

خدمات آریا کارگو : ارسال بار به لندن ، ارسال بار به آمستردام ، ارسال بار به استکهلم

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا