درایت و سرعت عمل کنترلرهای ترافیک هوایی: کلید موفقیت در پروازهای فرودگاه شیراز

با درایت و سرعت عمل، کنترلرهای ترافیک هوایی جلوی سانحه را گرفتند

به گزارش تین نیوز از وزارت راه و شهرسازی، در مراسمی که به منظور تجلیل از کنترلرهای ترافیک هوایی فرودگاه شیراز برگزار شد، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، رضا نخجوانی، اظهار داشت: با احساس مسئولیت، سرعت عمل و درایت کنترلرهای ترافیک هوایی، موفق به جلوگیری از وقوع سانحه شدند.

نقش بی‌بدیل کنترلرهای ترافیک هوایی

نخجوانی ادامه داد: این کنترلرها در مراسم تجلیل، به عنوان آخرین لایه دفاعی صنعت هوانوردی معرفی شدند و افزود: اگرچه در مواقعیت‌های حادثه، آن‌ها ممکن است آخرین نفر باشند که مسئولیت مهار حادثه را بر عهده می‌گیرند، اما با درایت و تجربه خود، مسئولیت خود را در بهترین شکل به عهده می‌گیرند.

آموزش و هماهنگی: کلیدی برای ایمنی پروازها

نخجوانی تأکید کرد: ایجاد هماهنگی بین کنترلرها، تجهیزات و خلبانان نیازمند آموزش و بروزرسانی مداوم است. او بیان کرد که این تحولات از اهم اهداف شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای افزایش ایمنی پروازهاست.

شیراز: پر دغدغه ترین فرودگاه کشور

مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه ها، احمد نیک نام، شیراز را یکی از پر دغدغه ترین فرودگاه‌های کشور دانست. او با اشاره به هماهنگی و اتحاد کنترلرهای برج مراقبت فرودگاه شیراز، این واقعیت را تأکید کرد که با توانمند سازی این کنترلرها، می‌توان نه‌تنها از وقوع حوادث جلوگیری کرد بلکه به بهبود سیستم پروازهای عبوری نیز کمک کرد.

تجلیل از افراد برج مراقبت فرودگاه شیراز

در پایان مراسم، چهار کنترلر از برج مراقبت فرودگاه شیراز که از بروز دو سانحه هوایی در این فرودگاه جلوگیری کرده بودند، توسط مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تجلیل شدند.

تامین تجهیزات و آموزش به روز: نیازمندی‌های اساسی

آخرین خواسته این کنترلرها در مراسم تجلیل، تامین تجهیزات، آموزش‌های به روز و وجود یک سیستم گزارش دهی فعال تر برای افزایش بهره وری و ایمنی در فرودگاه‌های کشور بود.

این مراسم نشان‌دهنده اراده و اعتماد به کار تیم کنترل ترافیک هوایی فرودگاه شیراز برای ارتقاء امنیت و کیفیت پروازها در این فرودگاه بود و از آن‌ها بابت این تلاش‌ها تشکر و قدردانی شد.

با احترام ، حمل و نقل بین المللی آریا کارگو

خدمات آریا کارگو : ارسال بار به بحرین ، ارسال بار به قطر ، ارسال بار به دبی

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا