توسعه مناسبات حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای با رومانی


تقویت همکاری در حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری در دیدار با سفیر و کنسول رومانی در تهران بر ضرورت توسعه همکاری و هماهنگی در برگزاری کمیته مشترک حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای دو کشور تأکید کرد.

بررسی مسائل حمل‌ونقل جاده‌ای

در این دیدار، جزئیات مشکلات و ملاحظات حمل‌ونقل جاده‌ای فیمابین بررسی شد. از جمله مواردی که مورد توجه قرار گرفت، تقویت راهگذرها با توسعه حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای دوجانبه، ترتیبات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای پس از تغییرات اخیر در راهگذر شمالی و جهان پساکرونا و اهمیت موقعیت جغرافیایی دو کشور در دسترسی به دو پهنه اصلی دریایی جهان بود.

تعامل نزدیک با تشکل‌های حمل‌ونقلی

در این دیدار، دو طرف تأکید کردند که ارتقاء فعالیت ناوگان دو طرف در حمل محمولات به مقاصد قلمرو یکدیگر در پرتوی جهش در مناسبات تجاری دوجانبه بسیار حیاتی است.

تنوع‌بخشی بر مسیرهای ترانزیتی

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی همچنین بر تنوع‌بخشی بر مسیرهای ترانزیتی و بهره‌برداری از موقعیت جغرافیایی دو کشور در استقرار کانون‌های لجستیکی تأکید کرد. این اقدام به منظور کاهش کرایه حمل و موفقیت در رقابت با ناوگان کشورهای منطقه می‌باشد.

تعاملات تجاری و اقتصادی

با توجه به سابقه مناسبات تجاری و سیاسی دو کشور که به قدمت ۱۲۰ ساله اشاره شد، دو طرف بر اهمیت توسعه تعاملات تجاری و اقتصادی تأکید کردند. همچنین تاکید بر تعامل نزدیک بخش خصوصی دو کشور به منظور تقویت زیرساخت‌های لجستیکی و کاهش موانع در حمل‌ونقل بین‌المللی شد.

در ختام، ترتیباتی برای تسهیل تعاملات تجاری و حمل‌ونقل بین‌المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا منجر به افزایش همکاری‌ها و تجارت بین ایران و رومانی شود.

از خدمات آریا کارگو می توان به ارسال بار به صربستان ، ارسال بار به چک ، ارسال بار به مجارستان

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا